10 راهکار برای بدست اوردن سریع اعتماد به نفس

10 راهکار برای بدست اوردن سریع اعتماد به نفس
قیمت: 2500 تومان

از مجموعه فست بوک - 64 صفحه - قطع جیبی

فهرست

 

10 راهکار برای بدست آوردن سریع اعتماد بنفس ........ 7

24 نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس ........................ 15

4 گام برای افزایش جرات مندی .................................. 32

11 قدم برای تبدیل شدن به فردی بهتر ...................... 39

15 کاری که افراد انجام نمی‌دهند ............................... 47

خودمان را دست کم نگیریم ........................................ 55

“مردم اغلب همان چیزی می‌شوند که باور دارند, می‌توانند بشوند. اگر مرتبا با خودمان تکرار کنیم که نمی‌توانیم کاری را درست انجام بدهیم, احتمالش زیاد است که در نهایت نتوانیم از پس آنکار برآییم. در مقابل, اگر باور داشته باشم که می‌توانم آنکار را انجام بدهیم, قطعا ظرفیت انجام آنکار را در خودمان می‌بینم, حتی اگر این توانایی را هم از ابتدا نداشته باشیم”

― ماهاتما گاندی

 

ترس در دل هر رویای بدست نیامده‌ای وجود دارد. اگر چیزی در زندگی‌مان است که آنرا می‌خواهیم, باید با برخی از ترس‌ها‌یمان مواجه بشویم. داشتن اعتماد بنفس نقطه قوت ما در رسیدن به اهدافمان, حرکت به سمت جلو برای مواجه شدن با ترس‌هایمان, و برآورده کردن آرزوهایمان می‌باشد, و برای داشتن یک زندگی با معنی و مفهوم بسیار حیاتی است. هیچ انسانی با اعتماد بنفس ذاتی بدنیا نیامده است. کشمکش‌های برخی از مردم با زندگی, وشرایط دشوار زندگی برخی دیگر واقعا می‌تواند بروی اعتماد بنفس‌شان تاثیر بگذارد.

بنابراین چکار می‌توانیم بکنیم؟ هر فردی می‌تواند با انجام دادن یک سری کارهای ساده اعتماد بنفسش را بالا ببرد, از آن مهم‌تر اینکه, بتواند این کارها را به عادت تبدیل کند.

 

 

10 راهکار برای کسب فوری اعتماد بنفس

 

  1. کمی توجه بیشتر به وضعیت ظاهریمان داشته باشیم

اینکار خیلی ساده بنظر می‌رسد, اما واقعا موثر است. وقتی کمی توجه بیشتر بروی وضعیت ظاهریمان, لباس پوشیدنمان, و نظافت شخصی‌مان داشته باشیم, احساس بهتری نسبت به خودمان پیدا می‌کنیم. آیا این بدین معنی است که باید با آخرین مد روز آشنا باشیم و مبلغ زیادی از پس اندازمان را برای خرید لباس خرج کنیم؟ به طور یقین خیر. مهم‌ترین چیز این است که عادت کنیم بهترین چیزی که هستیم باشیم, پیشرفت‌های کوچکی که در این راه بدست می‌آوریم تاثیر مثبتی بروی اعتماد بنفس و احساساتمان خواهد داشت. برای اینکه ظاهرمان را بهتر کنیم یک سلاح مخفی وجود دارد:

کفش‌ها. خوب از کفش‌هایتان مراقبت کنید. اگر لازم است کفش جدید تر بخرید. داشتن کفش مناسب قدم بزرگی برای رسیدن به حس اعتماد بنفس است.

 

  1. کاری را در جهت خوشنودی دیگران انجام بدهیم

این مورد بسیار مهم است. وقتیکه پای احساسات و عواطف به میان می‌آید ما می‌توانیم بدترین دشمن خودمان باشیم. اکثر اوقات, ما احساس بدی نسبت به خودمان داریم, چونکه بیش از حد “بروی خودمان” تمرکز می‌کنیم. خارج شدن از خودمان می‌تواند واقعا برایمان احیایی دوباره باشد, به ما قدرت ببخشد و قدمی بزرگ برای ساخت اعتماد بنفس ما بر دارد. از کجا شروع کنیم؟ به اطرافتان نگاه کنید, مردم همه جا هستند. فردی را پیدا کنید و کار خوبی برایش انجام بدهید. و بعد شخص دیگری را پیدا کنید و کار دیگری برای او انجام بدهید. بعد از مدتی, تعجب می‌کنید که چقدر احساساتتان بهتر شده است.