پدران و مادران

پدران و مادران
قیمت: 2500 تومان

نکته ها و توصیه ها

فهرست

 

10 اشتباه بزرگ که والدین مرتکب آن می‌شوند.............................5

10 جمله ويرانگركه نبايد به كودكان گفت.....................................12

کلماتی که هرگز نباید به کودکان خود بگویید.............................23

آنچه كودكتان نياز دارد؟...............................................................29

این را والدین یاد بگیرند...............................................................36

مهارتهای فرزندپروری...................................................................45

پنج جمله خوب ، پنج جمله بد ....................................................53

 

 

 

10 اشتباه

بزرگی که والدین مرتکب آن می‌شوند

 

والدین به علت علاقه شدید به فرزندانشان ممکن است از چیزهای مهمی که در زندگی کودکان آنها اهمیت دارند غفلت کنند و به اشتباه کارهایی انجام دهند که برای تربیت بچه ها درست نباشد. در اینجا 10 اشتباه بزرگ که والدین مرتکب می شوند نوشته Craig Playstead آورده شده است.

 

  1. لوس کردن فرزندان:

کاملاً واضح است که والدین فرزندانشان را دوست دارند و می‌خواهند فرزندانشان هر آنچه که می‌خواهند داشته باشند و آنها هیچ کم و کاستی نداشته باشند. این کار ناشی از نیت خوب والدین است، اما گذشته از هزینه‌ای که این کار می برد بچه‌ها هم لوس می‌شوند. این کار باعث می‌شود بچه‌ها با وجود تمام چیزهایی که دارند شاد و راضی نباشند و بیشتر بخواهند.

آنها نیاز به داشتن وسایل بیشتر ندارند، بلکه نیازمند زمان بیشتری هستند که در کنار والدین خود باشند. از این سمت به موضوع نگاه کنید: آیا آنها یاد گرفته‌اند برای تمام چیزهایی که دارند سپاسگزار باشند؟ آیا آنها با داشتن همه چیز در کودکی، سرد و نا امید نخواهند شد؟ آیا فکر کرده اید با خواسته‌های دوران جوانی آنها چه خواهید کرد؟

 

  1. نظم و انضباط ناکافی:

زمانی که شما برای نظم و تربیت دادن به فرزندنتان تنبلی کنید یک شیطان کوچولو در خانواده خلق می‌کنید.

خویشاوندان، معلم‌ها، مربی‌ها و دوستان از دست او در امان نیستند. این صحیح نیست که به کودکانتان اجازه دهید که هر طور که می‌خواهند در خانه رفتار کنند، مثل پریدن روی مبل‌ها و تخت. زیرا آنها در خانه‌های مردم هم همینطور رفتار خواهند کرد، در صورتی که آنها باید یاد بگیرند که رفتار بهتری در بیرون از خانه داشته باشند. زندگی کردن با بچه‌هایی که تخت گران قیمت را مثل توری اکربات می‌بینند کابوس است. اگر شما در تربیت کودکانتان کوتاهی کنید دیگران این کار را خواهند کرد و شما مسلماً این را دوست ندارید.

 

  1. کوتاهی کردن در ارتباط با مدرسه: