مسری

مسری
قیمت: 15000 تومان

مسری

 
وضعیت کالا : موجود     قیمت : 15هزار تومان
نوع فایل : کتاب
وقتی نام یك كسب‌وكار، در گفتار مردم جاری شود و بین افراد دور و نزديك رواج و رونق بگيرد، آن وقت كار یك سره شده است و كارآفرین، توانسته است نتيجه تلاش وپشت كار خود را ببنيد كه در بين مردم در حال دهان به دهان شدن است. كتاب مسری، پرده از اين رمز و راز شگفت انگیز تجارت بر می‌دارد و قدم به قدم نشان می‌دهد كه چگونه می‌توان نا محسوس به ذهن و زبان مردم راه یافت. كتاب مسری قدم به قدم نشان می‌دهد که چگونه می‌توان نامحسوس به ذهن و زبان مردم راه یافت و پیام خود را در مقیاس میلیون‌ها میلیون، آن هم با زحمت ان  
 
 
 

کتاب مسری

راهکارهای بازاریابی ویروسی

 

نویسنده جونا برگر

 

در این کتاب به مسائل زیر پرداخته شده است:

 

o چطور سر زبان‌ها بیفتید!

o چطور محصول خود را در کمترین زمان ممکن محبوب کنید.

o استفاده از 6 قاعده‌ی طلایی برای همه‌گیر شدن

o کلید منحصر بفرد شدن

o مفهوم پارازیت سمی

o و صدها نکته‌ی خاص در بازاریابی ویروسی

 

کتاب بازاریابی ویروسی در یک نگاه:

 

o نویسنده: جونابرگر

o مترجم: نیوشا عاشورزاده

o انتشارات: ثروتمندان خود ساخته

o سال انتشار: 2014

سرفصل مطالب کتاب:

 

- مقدمه

- اعتبار اجتماعی

- زنجیره‌ها

- احساسات

- عمومیت‌ها

- ارزش کاربردی

- داستان‌سازی

 

همه‌ی ما آدم‌هایی را می‌شناسیم كه قدرت قانع كردن بقیه را دارند و بله بعضی‌ها هم دوستان بیشتری دارند ولی در اكثر موارد این فاكتورها كمك چندانی كه به همه‌گیر شدن و زبانزد شدن مردم نمی‌كند.

بیایید با این قیاس قضیه را روشن‌تر كنیم، یك جُك را در نظر بگیرید. همه‌ی ما احتمالا دوستانی داریم كه خیلی بهتر از ما جُك تعریف می‌كنند، كل اتاق از خنده منفجر می‌شود. ولی باز هم جُك داریم تا جُك. بعضی جُك‌ها آنقدر خنده دارند كه اصلا مهم نیست چه كسی آنها را می‌گوید. همه به جُك‌های با مزه می‌خندند حتی اگر شخص گوینده، بی‌مزه تعریفشان كند.

مطالب مسری هم همین‌طور هستند. وقتی به شكل ذاتی واگیر داشته باشند دیگر اصلا اهمیت ندارد چه كسی آنها را بازگو می‌كند یا درباره‌شان حرف می‌زند. هیچ ربطی به این ندارد كه حامل خبر، چقدر توانایی قانع كردن بقیه را داشته باشد و یا تعداد دوستانش چقدر باشد 10 تا یا 10 هزار تا.

مي خواهيد بدانيد بهترين بخش سر زبان افتادن كجاست؟

 

برای همه قابل دسترسی است، از لیست 500 شركت موفق مجله‌های معروف بگیرید تا رستوران‌های كنار جاده‌ای كه می‌خواهند هر طور شده میزهایشان را پر كنند. از موسسات غیرانتفاعی كه تلاش‌شان روی مبارزه با چاقی ست تا سیستمداران نوپایی كه می‌خواهند رای بیاورند. حرف مردم مثل بمب می‌تركد و یك چیز مشخص را خیلی سریع، همه‌گیر می‌كند.

این دفعه كه خواستید در یك مهمانی با كسی صحبت كنید یا ناهاری با همكارتان بخورید، به موضوع حرفتان دقت كنید. ممكن است درباره یك فیلم جدید یا شایعه‌ای درباره‌ی یكی از همكارنتان باشد. ممكن است درباره سفر جدید و فرزند نوزاد یكی از آشنایان حرف بزنید و مدام از هوای گرم كله كنید.

چرا؟

 

ممكن است درباره هر چیزی حرف بزنید ولی چرا باید درباره‌ی یك سری موضوعات خاص صحبت كنید؟ چرا فیلم و همكار، وقتی این همه موضوع دیگر برای بحث وجود دارد؟ انگار یك سری داستان‌های مشخص هستند كه مسری می‌شوند و یك سری شایعه مشخص وجود دارد كه همه را مبتلا می‌كند.

بعضی مطالب در اینترنت می‌پیچد و دست به دست می‌شوند در حالیكه خیلی‌هایشان اصلا دیده نمی‌شوند. وصف بعضی محصولات حسابی دهان به دهان می‌چرخد و نقل همه محافل می‌شود ولی بعضی‌ها كاملا دست نخورده و بی سرو صدا می‌گذرند.

چرا؟ چه چیزی باعث می‌شود مردم درباره یكسری محصولات، ایده‌ها و رفتارها حرف بزنند؟

این كتاب درباره همین است!

دانلود 26 صفحه از کتاب مسری